Ece Dündaralp

Sükunet Altındır!

  Çalışmalarımız;

  Hareket içinde sükunet prensibi doğrultusunda canlılığımızı arttırma ile ilgilenir.

İçsel Kungfu olarak geçen Tai Chi Chuan ve yaşam enerjisini geliştirme çalışmaları olarak tanımladığımız Qi Gong ile tanışmam, o zamana kadar yaptığım tüm sanat çalışmalarımı ve lisanslı olarak yaptığım spor alanlarını bir kenara bırakarak peşinden gittiğim bir tutku oldu.

  Böylece insanlığın binlerce yıllık bilgi süzgecinden geçerek, ustalardan bize aktarılan bu öğretiler ile çalışarak, iç enerjilerin dengelenip, ruhu besleyip özgürlük kazanması için içsel bir dönüşüm sürecine başlamış bulundum.

    2008 yılında Seçkin Köknar ve İsmet Himmet ile Tai Chi Chuan çalışmaya başladım ve süreç ilerledikçe Qigong, Neigong ve Silahlı Kungfu formları üzerinede çalışmallarıma devam ettim. Çinin beş kutsal dağından biri olan Wudang Dağları’na 2016 yılında seyahat etmem ile Daoist öğretiler ile derin bir bağlantıya sahip “Gizemli Savaşçı” ekolünden usta Yuan Li Min ve bayan usta Tian Li Fan ile çalışmalar yaptım. Bu süre zarfında Wudang Baş Rahibi You Xan De ile de çalışma imkanı buldum.

2019 yılı itibari ile Shifu İsmail ile Nei Dan Dao, Daoist , Budist meditasyon ve şifa yöntemlerini uygulamak ile beraber Wudang’ın Ejderha Geçidi Ekolünün büyükleri ile içsel simya gizli öğretilerni uygulamaktayım. Bu deneyimlerimi 2016 yılından itibaren çeşitli eğitimler ve etkinlikler ile paylaşmaktayım.